O nás

Poznejte nás blíže

Co všechno umíme

Naše firma se zabývá prodejem a instalacemi krbových kamen i kompletními realizacemi staveb krbů. Specializujeme se na sálavé, teplovodní a teplovzdušné krby, vždy dle vašich individuálních potřeb.

Při tvorbě konkrétních plánů pracujeme primárně s vašimi požadavky či návrhy bytového architekta, bereme ohled na specifika prostoru, technické možnosti, vše v souladu se stavebními a bezpečnostními předpisy.

Uvědomujeme si, že krb v dnešní době není pouze estetickým prvkem v domácnosti, ale čím dál častěji slouží jako hlavní, někdy i jediný zdroj pro pravidelné topení. Na základě tepelné ztráty objektu doporučíme řešení tak, aby výkon ohniště odpovídal požadavkům domu a nedocházelo k přetápění interiéru.

Nabízíme osobní konzultaci v naší prodejně. Zde máme pro vaši lepší představu vystavené vzorky kamen a krbových vložek od českých i zahraničních dodavatelů. Vybrat si zde můžete také stavební materiál a dílčí komponenty k samotné montáži.

Historie

Pomineme-li první amatérské pokusy majitele a jeho historickou pícku na břehu Orlické přehrady v roce 1968 (viz foto), započali jsme svou činnost v roce 1994. Zaměřovali jsme se tehdy zejména na jednoduché obezdívání krbových vložek a nutno přiznat, že některé postupy a metody by se z dnešního pohledu mohly zdát až úsměvné.

Spíš než odborné znalosti byl naším hnacím motorem elán a snaha zachovat tehdy spíše zanikající kamnářské řemeslo.

K dnešní profesionalitě jsme se dopracovali nejen praxí, ale i absolvováním množství školení a odborných kurzů zaměřených na nové technologie, materiály, design, požární bezpečnost a současné trendy v kamnářském řemesle, ale i stavebnictví obecně.

Technologie, pracovní postupy i stavební materiály se sice od dob počátků firmy podstatně změnily, výrazně omladil i náš pracovní tým. Co však zůstává po celý čas neměnné, je snaha přinést zákazníkům do jejich domovů zdroj tepla, k němuž se budou vždy rádi vracet.

1968
První postavený krb, Orlická přehrada
1993
Historicky první svařované otevřené ohniště
1995
První montážní parta
1998
Výstava Dům a zahrada Liberec
2002
S myšlenkou akumulace jsme si pohrávali již před více než 20 lety
2003
Provozovna Krby Mach v rodném domě Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích n. Nisou
2005
Cesta k teplovodním krbovým vložkám

Náš tým odborníků

Petr Mach

Petr Mach

Zakladatel firmy. Podílí se na všech etapách realizace zakázek, od zaměření, přes montáž až po předání. Stará se o to, aby byl váš krb plně funkční a sloužil dlouhá léta.

Michaela Ťukalová

Michaela Ťukalová

Vedoucí vzorkové prodejny. Vytváří velkou část návrhů a komunikuje jak s dodavateli, tak i s klienty. Stará se o účetnictví a fakturace.

Jiří Forstner

Jiří Forstner

Vedoucí technik, převážně v terénu. Vyučený kamnář. Připravuje technické řešení projektu od zaměření po realizaci.

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Náš přední montér. Za 12 let praxe v oboru vznikla jeho rukou podstatná část staveb a montáží.

Zažehneme teplo i ve vašem domově

Naše realizace